Autor artykułu

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Podsumowanie

Niewiele osób w obliczu tragedii, jaką jest śmierć bliskiej osoby, zachowuje zdrowy rozsądek i podejmuje właściwe decyzje. Chodzi tu nie tylko o dopełnienie formalności pogrzebowych, ale także wybór odpowiedniego zakładu funeralnego, który zajmie się kompleksowo przygotowaniem ostatniego pożegnania zmarłej osoby. Wybór zakładu pogrzebowego powinien być determinowany nie tylko ceną świadczonych usług, ale także ich jakością.

Po śmierci bliskich osób rodzina zmarłego jest zobowiązana do przygotowania ceremonii pogrzebowej oraz przygotowania miejsca złożenia ciała lub prochów do grobu. Choć organizacją pogrzebu może zająć się profesjonalna firma funeralna, to jednak jakość świadczonych usług nie zawsze jest zadowalająca. Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać zakład pogrzebowy, który w 100% spełni Twoje oczekiwania?

W tym artykule przedstawimy kilka czynników, które pomogą Ci wybrać firmę pogrzebową, która zajmie się pochówkiem zmarłych osób. Sama organizacja ceremonii wymaga sporego doświadczenia oraz zaangażowania - i tym powinna wyróżniać się sprawdzona firma funeralna. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać usługi pogrzebowe skrojone na miarę swoich potrzeb.

W jaki sposób wybrać zakład pogrzebowy? Kompleksowy poradnik dla klientów

Pierwszy krok w kierunku organizacji ostatniego pożegnania zmarłych osób to wybór zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkim od A do Z. Jeśli chcesz mieć pewność, że dany zakład pogrzebowy w Warszawie sprosta Twoim oczekiwaniom, a pracownicy zakładu dołożą wszelkich starań, by ceremonia pogrzebu przebiegała tak, jak należy, koniecznie skorzystaj z poniższych wskazówek.

 • Postaw na dogodną lokalizację i dostępność biura w niestandardowych godzinach.

Wybierając zakład pogrzebowy, zawsze bierz pod uwagę łatwość dojazdu do biura, godziny pracy oraz dokładną lokalizację. Najlepiej zdecyduj się na jedną z firm lokalnych, które działają w obrębie Twojego miejsca zamieszkania. Najlepsze zakłady pogrzebowe będą dostępne przez całą dobę. Dzięki temu zadzwonisz ze sprawą nie cierpiącą zwłoki nawet w środku nocy i otrzymasz pomoc.

Warto wybierać taki dom pogrzebowy, który oferuje kremację zwłok, dostarczenie kwiatów na pogrzeb, sprzedaż trumien oraz kompleksowy i bezpieczny transport zwłok. Im szerszy zakres usług, tym lepiej. Choć może rzutować to na koszty usługi, to jednak na jakości i elegancji ostatniego pożegnania osoby zmarłej nie należy oszczędzać.

 • Sposób przygotowywania wyceny usługi.

Najlepsze zakłady pogrzebowe powinny wyceniać swoje usługi tak, aby klient jasno poznał wszystkie koszty powiązane z organizacją ostatniego pożegnania. Przy wielu formalnościach związanych z przygotowaniem ceremonii pogrzebowej wiele osób zapomina o kosztach i przekracza założony początkowo budżet, np. 4000 złotych, co jest równowartością zasiłku pogrzebowego. Głównie dlatego wybrany dom pogrzebowy powinien jasno przedstawiać koszty do akceptacji klienta.

 • Sprawdź odległość od krematorium i chłodni.

Zakład funeralny powinien znajdować się jak najbliżej miejsca pochówku, chłodni oraz krematorium. Im mniejsza odległość od poszczególnych miejsc, tym mniejsze koszty organizacji pochówku zmarłego.

 • Zweryfikuj poziom kultury pracowników.

Bardzo ważnym punktem, jeśli chodzi o wybór zakładu pogrzebowego, jest jakość obsługi klienta. Pracownicy funeralni powinni wykazywać się empatią, eleganckim zachowaniem, a ich ubiór powinien być adekwatny do powagi sytuacji. Osoby odpowiedzialne za obsługę klienta w zakładzie funeralnym powinny znać aktualną ofertę firmy, a także wiedzieć, jak załatwiać wszystkie niezbędne formalności związane z przygotowywaniem ceremonii ostatniego pożegnania.

 • Przejrzyj opinie dotychczasowych klientów zakładu funeralnego.

Recenzje od innych osób, które organizowały pochówek z pomocą wybranego zakładu pogrzebowego to świetne źródło rzetelnych informacji. Na tej podstawie będziesz w stanie podjąć rozsądną decyzję i wybrać zakład pogrzebowy, który w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Teraz już wiesz, jak wybrać najlepszy zakład pogrzebowy na rynku i na co zwrócić uwagę. Pamiętaj, że organizacja ceremonii pogrzebowej to nie lada wyzwanie - także dla zakładu funeralnego. Dobrze mieć w zanadrzu zaufany dom pogrzebowy, którego wyróżnikami są: kompleksowa obsługa, wsparcie w załatwianiu formalności oraz wykwalifikowani pracownicy zakładu pogrzebowego.

Najlepszy zakład pogrzebowy, czyli jaki?

Czy da się określić, jak firma może zostać uznana za najlepszy zakład pogrzebowy? Ciężko to stwierdzić, chociażby ze względu na ogromną różnorodność ofert dostępnych na rynku. W razie potrzeby wybieraj domy pogrzebowe działające w Twoim najbliższym otoczeniu oraz świadczące kompleksowe usługi w zakresie przygotowywania uroczystości pogrzebowej.

Kilka cech, jakie powinien mieć idealny dom pogrzebowy to:

 • indywidualne podejście do każdego klienta,
 • szeroka oferta usług funeralnych,
 • profesjonalizm i miła atmosfera w biurze domu pogrzebowego,
 • dogodna lokalizacja, która ułatwia dojazd wszystkim klientom na miejsce,
 • rozsądne ceny adekwatne do jakości świadczonego wsparcia,
 • możliwość skorzystania z oferty krematorium bezpośrednio przez pracownika domu funeralnego.

Dobry zakład pogrzebowy powinien obsłużyć bliskich zmarłych osób z odpowiednią dozą empatii, szczególnie jeśli śmierć nastąpiła w wyniku tragicznego wypadku. 

Wybierając firmę funeralną, zawsze warto kierować się indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami odnośnie do przygotowywania ceremonii pogrzebowej oraz ogólnodostępnością usług i terminów, w których można zorganizować pochówek z pomocą pracowników zakładu funeralnego.

Kluczowe przed nawiązaniem współpracy z zakładem pogrzebowym jest zadanie pytania, czy w firmie znajduje się chłodnia na zwłoki. Dzięki temu pożegnanie zmarłego może odbywać się w specjalnie przystosowanej do tego kaplicy, dzięki czemu najbliższa rodzina ma jeszcze szanse pożegnać się ostatecznie ze zmarłym. 

Organizacja pochówku a firma pogrzebowa - czy warto nawiązać współpracę?

Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto zdecydować się na nawiązanie współpracy z domem pogrzebowym. Wybierając firmę, gdzie jakość usług jest świadczona na najwyższym poziomie, nie trzeba martwić się praktycznie o nic, jeśli chodzi o organizację ceremonii pogrzebowej. Specjaliści w firmie funeralnej są w stanie przygotować pełną wycenę z wyszczególnieniem kwot za konkretne usługi. Dzięki temu rodzina zmarłej osoby może łatwo ocenić całkowite wydatki związane z pogrzebem.

Bez wsparcia odpowiedniego zakładu pogrzebowego zorganizowanie ceremonii pochówku byłoby naprawdę trudne, chociażby pod względem wyboru oraz zakupu trumien i urn. Rodzina zmarłej osoby, która chce szybko przygotować pochówek, zdecydowanie powinna skontaktować się z pracownikiem rzetelnego biura pogrzebowego.

Dom pogrzebowy - jakie usługi powinien oferować?

Zakres usług proponowany przez zakład pogrzebowy obejmuje nie tylko pomoc we wszelkich formalnościach związanych z organizacją ostatniego pożegnania, ale także wiele innych czynności:

 • krajowy i międzynarodowy transport zwłok,
 • przeprowadzenie kremacji na życzenie rodziny zmarłego - warto dodać, że rodzina najczęściej może uczestniczyć w kremacji zwłok,
 • propozycje zakupu urn i trumien pogrzebowych,
 • dopełnianie formalności w imieniu rodziny zmarłego,
 • przygotowanie ciała do złożenia w grobie, czyli kosmetyczne usługi funeralne.

Warto też dodać, że sprawdzony zakład pogrzebowy powinien proponować dostęp do licznych akcesoriów pogrzebowych. Szarfy, ozdobne detale, wstążki i poduszki - to wszystko możesz zamówić w sprawdzonym zakładzie funeralnym i sprawić, że ceremonia pogrzebowa będzie jedyna w swoim rodzaju.

Czy zakład pogrzebowy załatwia mszę i pochówek na cmentarzu?

Profesjonalna firma funeralna do każdego tematu pochówku podchodzi indywidualnie i z należytym szacunkiem. Formalności dotyczące uroczystości kościelnej oraz zorganizowania miejsca na cmentarzu mogą leżeć po stronie zakładu pogrzebowego, który podjął się przygotowania takiego wydarzenia.

Usługi dodatkowe zakładu pogrzebowego - czy są dodatkowo płatne?

Wszelkiego rodzaju usługi, które nie zostały uwzględnione w ofercie zakładu pogrzebowego, mogą zostać potraktowane jako te dodatkowo płatne, o ile umowa z firmą funeralną nie stanowi inaczej.

Czy zakład pogrzebowy zajmuje się kosmetyką zmarłych?

Oczywiście, że tak. Sprawdzony zakład pogrzebowy może zająć się nie tylko organizacją ceremonii pogrzebowej, transportem ciała i jego złożeniem do grobu, ale także kosmetyką zmarłych w dniu wystawienia ich w kaplicy. Dzięki temu ciała wyglądają korzystnie, a rodziny mogą pożegnać się z bliską osobą bez uczucia odrzucenia.

Czy zakład pogrzebowy może przygotować nekrologi?

Profesjonalny zakład pogrzebowy może zająć się przygotowywaniem nekrologów informujących i śmierci konkretnej osoby. Klepsydry stworzone przez firmę funeralną to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu rodzina zmarłego nie musi martwić się o to, że ktokolwiek nie zostanie poinformowany o śmierci konkretnej osoby.

Popularne artykuły

Miejsce pochówku - gdzie może znaleźć się grób?

Prawo obowiązujące w Polsce pozwala na chowanie zmarłych osób do standardowych grobowców wykopanych na terenie cmentarzy. Warto jednak dodać, że obowiązujące przepisy nie wykluczają innych opcji, np. kremacji lub zatopienia w morzu. Jedną z alternatyw jest także przekazanie swojego ciała lub ciała swoich bliskich na cele naukowe. Dzięki temu młodzi lekarze mogą uczyć się na […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Transmisja online z pogrzebu

Dla starszych osób wprowadzanie nowinek technologicznych w trakcie organizacji pogrzebów wydaje się niepotrzebne. Niemniej jednak wiele rodzin w dzisiejszych czasach żyje z dala od siebie i nie ma możliwości szybkiego przyjazdu w celu uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej. W takich sytuacjach transmisja online z pogrzebu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega streaming […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Transport zwłok z zagranicy

W dzisiejszych czasach transport zmarłych realizowany przez zakłady funeralne odbywa się nie tylko na terenie kraju, ale także na arenie międzynarodowej. To popularny rodzaj usługi, z której można skorzystać w przypadku chęci sprowadzenia zwłok z innego kraju do Polski. Obecnie nadzór nad zwłokami i szczątkami ludzkimi sprawują konkretne podmioty, a w szczególności Państwowy Powiatowy lub […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Zadzwoń do nas. Odpowiemy na wszelkie pytania

+48 22 880 06 41

Najnowsze artykuły

Transmisja online z pogrzebu

Dla starszych osób wprowadzanie nowinek technologicznych w trakcie organizacji pogrzebów wydaje się niepotrzebne. Niemniej jednak wiele rodzin w dzisiejszych czasach żyje z dala od siebie i nie ma możliwości szybkiego przyjazdu w celu uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej. W takich sytuacjach transmisja online z pogrzebu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega streaming […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Miejsce pochówku - gdzie może znaleźć się grób?

Prawo obowiązujące w Polsce pozwala na chowanie zmarłych osób do standardowych grobowców wykopanych na terenie cmentarzy. Warto jednak dodać, że obowiązujące przepisy nie wykluczają innych opcji, np. kremacji lub zatopienia w morzu. Jedną z alternatyw jest także przekazanie swojego ciała lub ciała swoich bliskich na cele naukowe. Dzięki temu młodzi lekarze mogą uczyć się na […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Transport zwłok z zagranicy

W dzisiejszych czasach transport zmarłych realizowany przez zakłady funeralne odbywa się nie tylko na terenie kraju, ale także na arenie międzynarodowej. To popularny rodzaj usługi, z której można skorzystać w przypadku chęci sprowadzenia zwłok z innego kraju do Polski. Obecnie nadzór nad zwłokami i szczątkami ludzkimi sprawują konkretne podmioty, a w szczególności Państwowy Powiatowy lub […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Rocznica śmierci bliskiej osoby

Obchodzenie rocznicy śmierci bliskich osób w Polsce obchodzi się najczęściej rok do roku. Osoby, które są jeszcze pogrążone w żałobie, przeżywają ten dzień w szczególny sposób. To dość emocjonalne wydarzenie, gdyż niektóre wspomnienia związane z pochówkiem towarzyszą nam nawet przez kilka lat. Bardzo ważne jest to, aby wypełnić pustkę po zmarłej osobie, rozmawiać z bliskimi […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Akt zgonu - co to takiego?

To dokument urzędowy, który jest wydawany przez Urząd Stanu Cywilnego. Jego sporządzenie jest niezbędne do tego, aby rozpocząć procedury związane z organizacją pochówku przez zakład pogrzebowy w Warszawie lub innych miejscowościach w Polsce. Oficjalna dokumentacja dotycząca zgonu wybranej osoby potwierdza jej śmierć i stanowi część ksiąg stanu cywilnego. Warto dodać, że rodzina zmarłej osoby lub […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Jak należy składać kondolencje?

W Polsce przyjęła się tradycja, że składanie kondolencji ma miejsce bezpośrednio po zakończeniu ceremonii pogrzebowej lub tuż po ogłoszeniu informacji z powodu straty bliskiej osoby. Rodzina zmarłego ma pełne prawo do tego, aby poprosić osoby uczestniczące w pochówku o rezygnację ze składania kondolencji i pocieszania członków rodziny. Często zdarza się, że żal po śmierci zmarłej […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Przejdź do bloga
Zakład pogrzebowy Warszawa KALLA. Jesteśmy małą, rodzinna firmą która od 1990 roku świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe w atrakcyjnej cenie.

Organizujemy pogrzeby, które mogą być w całości pokryte zasiłkiem pogrzebowym ZUS.
Polityka prywatności
KONTAKT Z NAMI
Zakład pogrzebowy Warszawa KALLA
Mokotów ul. Domaniewska 17/19A
02-672 Warszawa
TEL 24H: +48 22 880 06 41
2023 Rikona sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING: