Autor artykułu

Kompleksowa organizacja pogrzebu w Warszawie

Podsumowanie

Nagła śmierć bliskiej osoby to wyjątkowo trudny czas, szczególnie ze względu na konieczność zorganizowania ceremonii pochówku. Jeśli to możliwe, warto wykorzystać pomoc sprawdzonego zakładu funeralnego w Warszawie. Dzięki temu organizacja pogrzebu przebiega sprawnie, bez zbędnego stresu oraz z należytym spokojem po stronie najbliższej rodziny osób zmarłych.

Każdy człowiek rodzi się, a po pewnym czasie umiera - taka jest naturalna kolej rzeczy. Mimo to rodziny zmarłych osób nigdy nie mogą pogodzić się ze śmiercią. Powinni Państwo wiedzieć, w jaki sposób należy przeprowadzić organizację pogrzebu tak, aby ceremonia wyglądała pięknie i była godnym pożegnaniem zmarłych osób, niezależnie od płci, wieku czy wyznania.

Decydując się na współpracę z zakładem pogrzebowym Warszawa, można przede wszystkim dopełnić wszystkich formalności związanych z pochówkiem bez zbędnego stresu. Doświadczony zakład funeralny jest w stanie zająć się wszelkimi kwestiami związanymi z organizacją uroczystości pogrzebowej. Chcą Państwo dowiedzieć się, w jaki sposób sprawnie zorganizować ostatnie pożegnanie dla bliskiej osoby, która odeszła już z tego świata? Poniżej przedstawiamy kompleksowy poradnik.

Jak zorganizować pogrzeb? 4 najważniejsze kroki

Zawsze wtedy, kiedy emocje biorą górę z pomocą przychodzi zakład pogrzebowy - Warszawa. Cennik usług funeralnych świadczonych przez profesjonalistów z tej branży nie jest jednoznaczny. Ostateczne koszty zaplanowania ceremonii pogrzebowej są ustalane indywidualnie z każdym klientem. Poniżej przedstawiamy 3 najistotniejsze kroki, dzięki którym organizacja pogrzebu Warszawa przebiega tak, jak powinna.

  1. Szybki kontakt z zakładem pogrzebowym w Warszawie - w dzisiejszych czasach nie da się samodzielnie organizować pochówku bliskich zmarłych. Najszybszą i najrozsądniejszą opcją jest nawiązanie współpracy w zakresie usług funeralnych z doświadczonym i renomowanym zakładem pogrzebowym - Warszawa.
  2. Rzetelne ustalenie kosztów organizacji pochówku - kontaktując się z zakładem pogrzebowym można rzetelnie ocenić całkowite koszty współpracy w zakresie organizacji pochówku, wystawienia nekrologu, jak i opcjonalnie kremacji ciała. W biurze doświadczonego zakładu pogrzebowego można ustalić czynniki wpływające na koszt pogrzebu, a także wspólnie wybrać zakres usług funeralnych.
  3. Wybór akcesoriów funeralnych i ustalenie planu pogrzebu - przed wizytą w biurze zakładu pogrzebowego w Warszawie, należy zabrać ze sobą kartę zgonu bliskiej osoby, aby móc dopełnić pozostałych formalności. Istotny jest także wybór kwiatów, szarf oraz miejsca pochowania ciała zmarłego lub urny w kolumbarium. Zakład usług pogrzebowych w Warszawie zajmuje się tymi kwestiami kompleksowo, proponując jak najkorzystniejsze rozwiązania.
  4. Określenie daty pogrzebu - to bardzo ważne, aby jak najszybciej skontaktować się z domem pogrzebowym i ustalić datę pogrzebu zmarłej osoby. Cała procedura najczęściej nie trwa więcej niż kilka dni, choć w praktyce warto założyć, że może to potrwać nawet do 7-8 dni, nawet we współpracy z zakładem pogrzebowym w Warszawie.

Znajomość tych trzech prostych kroków jest wystarczająca, aby nie spanikować po śmierci bliskiej osoby. Usługi zakładu pogrzebowego Kalla z Warszawy są dostępne do Państwa dyspozycji 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Aby nie martwić się o niezbędne formalności związane z pogrzebem, zapraszamy do lektury dalszej części naszego poradnika.

Organizacja pogrzebu Warszawa - formalności urzędowe

Karta zgonu jest dokumentem, który wystawia lekarz. To niezbędne, aby móc dopełnić pozostałych formalności związanych z organizacją pochówku. Jeśli zgon miał miejsce w szpitalu, kartę można odebrać w placówce medycznej. Kiedy zgon nastąpił w domu, należy wezwać lekarza, który potwierdzi śmierć i wystawi stosowny dokument.

Kartę zgonu należy zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego w terminie do 3 dni od czasu wypisania dokumentu. Co więcej, kiedy przyczyną śmierci jest choroba zakaźna, zgłoszenia należy dokonać w ciągu 24 godzin. Aby finalnie otrzymać akt zgonu, należy przygotować wypisaną kartę oraz dokument tożsamości osoby zmarłej.

Usługi pogrzebowe Warszawa - jak wygląda organizacja pogrzebu?

Organizacja pogrzebu przez pracowników zakładu pogrzebowego w Warszawie dotyczy zarówno pogrzebów świeckich, jak i wyznaniowych. Sam proces przygotowywania pochówku wymaga ustalenia naprawdę wielu kwestii. Dość istotny jest wybór zakładu pogrzebowego, który cieszy się nienagannymi opiniami na temat świadczonych usług. Zorganizowanie uroczystości realizowane przez dom pogrzebowy wygląda następująco:

  1. Transport ciała do chłodni.
  2. Skompletowanie niezbędnych dokumentów, np. aktu zgonu zmarłej osoby potwierdzonego przez lekarza.
  3. Dobór odpowiednich akcesoriów funeralnych, aby przygotować uroczystość, która zadowoli całą rodzinę zmarłej osoby.
  4. Dopełnienie formalności w parafii, na cmentarzu oraz związanych z kremacją zwłok.
  5. Przygotowanie ciała do pochówku,
  6. Opublikowanie nekrologów.

Opcjonalnie usługi pogrzebowe Warszawa, mogą obejmować także rezerwację lokalu na konsolację, czyli tzw. stypę. Jeśli oczekują Państwo pełnego profesjonalizmu i dopasowania usług dopasowanych do możliwości finansowych rodziny zmarłego, zachęcamy do kontaktu i skorzystania z oferty kompleksowych usług zakładu pogrzebowego Warszawa - Kalla. 

Kompleksowa organizacja pogrzebu a zasiłek pogrzebowy

Decydując się na usługi pogrzebowe Warszawa realizowane przez doświadczony i renomowany dom pogrzebowy, mogą Państwo liczyć na pełną pomoc na każdym etapie organizacji pochówku bliskiej osoby. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie usługi funeralne mają swoje ceny, które najczęściej ustala się indywidualnie z każdą rodziną.

Zgodnie z aktualnymi przepisami zasiłek pogrzebowy jest przyznawany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub KRUS w przypadku rolników. Zasiłek przysługuje nie tylko członkom rodziny zmarłych osób, ale także pracodawcy, gminie, powiatowi czy nawet osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego, która jest upoważniona do organizacji uroczystości żałobnej i ostatniego pożegnania.

Wysokość zasiłku pogrzebowego w 2023 roku wynosi równo 4000 złotych, niezależnie od tego, jakie będą całkowite koszty związane z pochówkiem. Co ciekawe, wysokość zasiłku pogrzebowego nie została zmieniona od 2011 roku, natomiast koszty organizacji pożegnania zmarłego i jego pochówku uległy nawet kilkukrotnemu zwiększeniu.

Zakład pogrzebowy Warszawa - czy dom pogrzebowy może pomóc w organizacji pochówku?

Czy warto współpracować z zakładem pogrzebowym Warszawa - Kalla? Zdecydowanie tak! Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę 7 dni w tygodniu, a dodatkowo pomagamy naszym klientom w spokojnej i bezproblemowej organizacji pochówku. 

Dom pogrzebowy może pomóc w przygotowaniu ciała, organizacji ceremonii pogrzebowej, a nawet w kwestiach związanych z transportem oraz kremacją zwłok. Wystarczy postawić na wieloletnie doświadczenie firmy, pełen zakres usług oraz wykwalifikowaną kadrę pracowników. To gwarancja, że niezależnie od formy pochówku, pożegnanie zmarłego będzie bezbłędnie przygotowane.

Popularne artykuły

Miejsce pochówku - gdzie może znaleźć się grób?

Prawo obowiązujące w Polsce pozwala na chowanie zmarłych osób do standardowych grobowców wykopanych na terenie cmentarzy. Warto jednak dodać, że obowiązujące przepisy nie wykluczają innych opcji, np. kremacji lub zatopienia w morzu. Jedną z alternatyw jest także przekazanie swojego ciała lub ciała swoich bliskich na cele naukowe. Dzięki temu młodzi lekarze mogą uczyć się na […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Transmisja online z pogrzebu

Dla starszych osób wprowadzanie nowinek technologicznych w trakcie organizacji pogrzebów wydaje się niepotrzebne. Niemniej jednak wiele rodzin w dzisiejszych czasach żyje z dala od siebie i nie ma możliwości szybkiego przyjazdu w celu uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej. W takich sytuacjach transmisja online z pogrzebu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega streaming […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Zakład pogrzebowy Warszawa - cennik

Usługi pogrzebowe Kalla na terenie Warszawy to przede wszystkim pomoc w rzetelnym zorganizowaniu pochówku, niezależnie od sytuacji. Oprawa muzyczna, kwiaty, a nawet transport zwłok to tylko niektóre z usług, jakie proponuje nasz zakład pogrzebowy Warszawa. Cennik usług funeralnych przedstawiamy w poniższej tabeli. Usługa Cena transport zwłok do chłodni 500 złotych przygotowanie ciała do pogrzebu: ubieranie, […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Zadzwoń do nas. Odpowiemy na wszelkie pytania

+48 22 880 06 41

Najnowsze artykuły

Transmisja online z pogrzebu

Dla starszych osób wprowadzanie nowinek technologicznych w trakcie organizacji pogrzebów wydaje się niepotrzebne. Niemniej jednak wiele rodzin w dzisiejszych czasach żyje z dala od siebie i nie ma możliwości szybkiego przyjazdu w celu uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej. W takich sytuacjach transmisja online z pogrzebu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega streaming […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Po śmierci bliskich osób rodzina zmarłego jest zobowiązana do przygotowania ceremonii pogrzebowej oraz przygotowania miejsca złożenia ciała lub prochów do grobu. Choć organizacją pogrzebu może zająć się profesjonalna firma funeralna, to jednak jakość świadczonych usług nie zawsze jest zadowalająca. Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać zakład pogrzebowy, który w 100% spełni Twoje oczekiwania? W tym artykule […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Miejsce pochówku - gdzie może znaleźć się grób?

Prawo obowiązujące w Polsce pozwala na chowanie zmarłych osób do standardowych grobowców wykopanych na terenie cmentarzy. Warto jednak dodać, że obowiązujące przepisy nie wykluczają innych opcji, np. kremacji lub zatopienia w morzu. Jedną z alternatyw jest także przekazanie swojego ciała lub ciała swoich bliskich na cele naukowe. Dzięki temu młodzi lekarze mogą uczyć się na […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Transport zwłok z zagranicy

W dzisiejszych czasach transport zmarłych realizowany przez zakłady funeralne odbywa się nie tylko na terenie kraju, ale także na arenie międzynarodowej. To popularny rodzaj usługi, z której można skorzystać w przypadku chęci sprowadzenia zwłok z innego kraju do Polski. Obecnie nadzór nad zwłokami i szczątkami ludzkimi sprawują konkretne podmioty, a w szczególności Państwowy Powiatowy lub […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Rocznica śmierci bliskiej osoby

Obchodzenie rocznicy śmierci bliskich osób w Polsce obchodzi się najczęściej rok do roku. Osoby, które są jeszcze pogrążone w żałobie, przeżywają ten dzień w szczególny sposób. To dość emocjonalne wydarzenie, gdyż niektóre wspomnienia związane z pochówkiem towarzyszą nam nawet przez kilka lat. Bardzo ważne jest to, aby wypełnić pustkę po zmarłej osobie, rozmawiać z bliskimi […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU

Akt zgonu - co to takiego?

To dokument urzędowy, który jest wydawany przez Urząd Stanu Cywilnego. Jego sporządzenie jest niezbędne do tego, aby rozpocząć procedury związane z organizacją pochówku przez zakład pogrzebowy w Warszawie lub innych miejscowościach w Polsce. Oficjalna dokumentacja dotycząca zgonu wybranej osoby potwierdza jej śmierć i stanowi część ksiąg stanu cywilnego. Warto dodać, że rodzina zmarłej osoby lub […]
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Przejdź do bloga
Zakład pogrzebowy Warszawa KALLA. Jesteśmy małą, rodzinna firmą która od 1990 roku świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe w atrakcyjnej cenie.

Organizujemy pogrzeby, które mogą być w całości pokryte zasiłkiem pogrzebowym ZUS.
Polityka prywatności
KONTAKT Z NAMI
Zakład pogrzebowy Warszawa KALLA
Mokotów ul. Domaniewska 17/19A
02-672 Warszawa
TEL 24H: +48 22 880 06 41
2023 Rikona sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING: