Kremacja zwłok to coraz częściej wybierana forma pochówku zmarłych osób. Procedury związane ze spopieleniem ciała nie są skomplikowane. W ten sposób mogą Państwo zaoszczędzić sporo miejsca na miejscu pochówku. Jak to możliwe? Otóż spalona trumna tymczasowa z ciałem zostanie umieszczona w formie prochu w urnie. To szczególnie popularne rozwiązanie w większych miastach, gdzie cmentarze są przepełnione.
Usługi krematoriów na terenie Warszawy są coraz częściej wybierane przez rodziny osób zmarłych. Całą procedurę można sprawnie zrealizować z pomocą zakładu pogrzebowego w Warszawie. Profesjonalny zakład funeralny zajmie się nie tylko przygotowaniem ciała zmarłego do pochówku, ale także opcjonalnie kontaktem z krematorium. Dzięki temu rodzina zmarłego nie musi martwić się o formalności ani procedurę spopielenia ciała.
Usługi kremacji zwłok w Warszawie polegają przede wszystkim na przetransportowaniu ciała w trumnie tymczasowej do krematorium, a następnie uruchomieniu procedury spalania w wysokiej temperaturze. Koszt kremacji wraz z organizacją pogrzebu wynosi najczęściej do kilku tysięcy złotych. To stosunkowo niewielki wydatek, biorąc pod uwagę koszty tradycyjnego pochówku, które są na podobnym poziomie.
Standardowe koszty kremacji, czyli spopielenia zwłok w Warszawie nie przekraczają najczęściej kwoty 700-1000 złotych. Warto jednak dodać, że wiele zależy od tego, jaki jest cennik usług pogrzebowych zakładu funeralnego. Warszawa jest dość sporym miastem, gdzie średnie ceny kremacji wynoszą ok. 1000 złotych. Średnie ceny w innych dużych miejscowościach na terenie Polski wyglądają następująco:
Całkowity koszt pogrzebu z kremacją, może być znacznie wyższy. Wiele zależy od tego, jak przebiega organizacja pogrzebu w Warszawie i z jakich usług rodzina zdecydowała się skorzystać podczas ceremonii ostatniego pożegnania.
Całkowite koszty kremacji są uzależnione od kilku czynników. Na cenę wpływa nie tylko sposób realizacji procesu kremacji, ale także:
Największe wydatki związane z kremacją zwłok generuje zakup urnowego grobowca ziemnego. W tym przypadku koszty sięgają nawet do kilku tysięcy złotych. Dla rodziny zmarłego spore koszty może generować także zakup urny na prochy - najpopularniejsze, wysoce ozdobne modele kosztują nawet do kilkuset złotych.
Różnice pomiędzy pogrzebem z kremacją a tradycyjnym pochówkiem to przede wszystkim cena. Całkowite koszty będą znacznie mniejsze, jeśli zdecydują się Państwo na spopielenie zwłok zamiast tradycyjnego pogrzebu. Organizacja pogrzebu w Warszawie, niezależnie od wybranej formy pochówku wygląda podobnie: ciało zmarłego należy ubrać i przygotować do ostatniego pożegnania, następnie umieścić je w trumnie kremacyjnej, a finalnie przetransportować zwłoki do krematorium.
Uroczystość pogrzebowa przebiega podobnie. Jedyną różnicą jest forma, w jakiej zmarły znajduje się w świątyni oraz na miejscu pochówku. Po spopieleniu zwłok zgodnie z polskim prawem prochy muszą zostać umieszczone w szczelnej urnie oraz kolumbarium. W przypadku tradycyjnego pochówku ciało jest złożone do grobu w trumnie - ta zajmuje znacznie więcej miejsca w grobowcu i na cmentarzu.
To, ile kosztuje pogrzeb w Warszawie, jest uzależnione od wielu czynników. Metodach pochówku, wybranych usług funeralnych oraz kosztów współpracy z zewnętrznymi usługodawcami. Najtańsze wersje pogrzebów z kremacją w Warszawie to wydatek na poziomie ok. 2000 złotych. Można powiedzieć, że całkowity koszt pogrzebu ze spopieleniem zwłok w Warszawie nie będzie wyższy niż wartość dodatku pogrzebowego, który wynosi 4000 złotych. Decydując się na pochowanie zmarłego w urnie w kolumbarium, można znacznie ograniczyć koszty, dzięki czemu rodzina zmarłego nie musi wydawać dodatkowych środków na zorganizowanie ostatniego pożegnania.
Rodziny zmarłych osób, które wybiorą znacznie tańsze spopielenie zwłok, muszą wiedzieć, gdzie legalnie przechowywać urny. Zgodnie z prawem urny można przechowywać w kolumbariach na cmentarzu komunalnym lub kościelnym. Jeśli chodzi o kościół katolicki, urny należy przechowywać wyłącznie w miejscu świętym, czyli na cmentarzu. Niestety, spopielonych zwłok nie można przetrzymywać w domach. Na taką formę nie zgadza się kościół katolicki, a także polskie prawo. Kiedy rodzina zmarłej osoby zdecyduje się, np. na rozsypanie prochów zmarłego traci prawo do otrzymania zasiłku pogrzebowego.